ورود اولین نیروگاه های تجدید پذیر بادی برای عرضه برق سبز در بورس انرژی

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از ورود اولین نیروگاه های تجدید پذیر بادی برای عرضه برق سبز در بورس انرژی خبر داد.

به گزارش ضربان خبر و به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران،  مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت :  برای اولین بار نیروگاه های تجدید پذیر بادی برای عرضه برق سبز در بورس انرژی حضور یافتند.

سخنگوی صنعت برق افزود : با معرفی دو نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی آقکند و میل نادر، حضور نیروگاه های تجدید پذیر بادی در معاملات تابلوی سبز بورس انرژی رسما  آغاز شد.

رجبی مشهدی با اشاره به اینکه راه اندازی تابلوی سبز از ابتدای خرداد ماه ۱۴۰۲ در بورس انرژی و با حضور نیروگاه های خورشیدی آغاز شده بود گفت : نیروگاههای خورشیدی و ساتبا طی دوماه گذشته به عرضه برق در تابلوی مذکور پرداختند.

وی افزود :

نیروگاه های ۵۰ مگاواتی آقکند واقع در آذربایجان شرقی و میل نادر، واقع در سیستان و‌ بلوچستان به طور متوسط در هرساعت ۶۰ مگاوات برق تولید میکنند  که این مقدار تولید معادل مصرف برق شهر رامسر میباشد .

مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به هدف شرکت مدیریت شبکه برق ایران در خصوص توسعه معاملات برق تجدید پذیر گفت : شرکت مدیریت شبکه برق ایران در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به صدور کد، معرفی نامه حضور در بورس و تخصیص ظرفیت قابل معامله در بورس برای نیروگاه های آقکند و میل نادر اقدام  نمود.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه نیروگاه های بادی نسبت به نیروگاههای خورشیدی ضریب تولید و تداوم تولید بالاتری دارند گفت : این نوع از نیروگاهها امکان عرضه برق بیشتری در بورس انرژی را نیز دارند و می توانند به توسعه معاملات برق سبز در بورس انرژی کمک موثری نماید.

مارا دنبال کنید :