واریز بیت‌کوین به صرافی‌ها به بالاترین حد خود در یک سال اخیر رسید

داده‌های جدید نشان می‌دهد که خرید و فروش در حد و اندازه نهنگ‌های بیت‌کوین در سال ۲۰۲۳ عمدتاً توسط سرمایه‌گذاران کوتاه مدت انجام می‌شود.

شرکت تحلیلی گلسنود ((Glassnode نشان داد که برخلاف تصور عمومی، سرمایه‌گذاران کوتاه مدت که موجودات فرصت طلبی هستند فعال‌ترین نهنگ‌های بیت‌کوین در سال ۲۰۲۳ هستند.

از زمانی که قیمت بیت کوین به ۳۰۰۰۰ دلار بازگشت، تغییرات اساسی در میان معامله‌گران بیت‌کوین رخ داده است.

همانطور که گلس‌نود نشان می‌دهد، دارندگان کوتاه‌مدت یا (STHs) سرمایه‌گذارانی که کوین‌های خود را حداکثر تا ۱۵۵ روز نگه می‌دارند اکنون بسیار زیاد شده‌اند.

گلس‌نود می‌گوید: تسلط دارندگان کوتاه‌مدت در جریان‌های ورودی صرافی به ۸۲ درصد رسیده است که اکنون به شدت بالاتر از میانگین بلندمدت در پنج سال گذشته است که معمولاً ۵۵ درصد تا ۶۵ درصد است.

از این رو، می‌توان نتیجه گرفت که بیشتر فعالیت‌های تجاری اخیر توسط نهنگ‌های فعال در بازار سال ۲۰۲۳ توسط دارندگان کوتاه‌مدت یا (STHs)هدایت می‌شود.

علاقه به معامله‌های کوتاه مدت بر روی بیت‌کوین پیش از ماه مه مشهود بود.

از زمان سقوط صرافی FTX در اواخر سال ۲۰۲۲، سفته بازان به طور فزاینده‌ای مشتاق بودند تا از نوسانات بیت‌کوین استفاده کنند.

گلاسنود ادامه می‌دهد: اگر به میزان سود/زیان تحقق‌یافته توسط دارندگان کوتاه‌مدت بیت‌کوین در مبادلات نگاه کنیم، آشکار می‌شود که این سرمایه‌گذاران به سودهای کم قانع بودند.

در حال حاضر، نهنگ‌ها فعالیت مبادلاتی را افزایش داده‌اند و در مقطعی از ماه جولای ۴۱ درصد از کل جریان ورودی را تشکیل داده‌اند.

هفته نامه The Week On-Chain  در مورد این موضوع می‌نویسد: تحلیل جریان شبکه نهنگ‌ها به صرافی‌ها می‌تواند به عنوان نماینده‌ای برای تأثیر آن بر تعادل عرضه و تقاضا استفاده شود.

در پنج سال گذشته، جریان‌های جریان‌ ورود و خروج بیت‌کوین نهنگ‌ها به صرافی‌ها بین ± ۵ هزار بیت‌کوین در روز در نوسان بوده است. با این حال، در طول ماه ژوئن و ژوئیه امسال، جریان نهنگ‌ها یک سوگیری ورودی بالا بین ۴.۰ تا ۶.۵ هزار بیت‌کوین در روز را حفظ کرده است.

البته نهنگ‌ها اخیرا تنها فروشنده بیت‌کوین نبودند، استخر ماینینگ Poolin با ورودی‌های سنگین خود به صرافی بایننس سرفصل اخبار را به خود اختصاص داد.

مارا دنبال کنید :