معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:

صنعت

۴۲۳ واحد صنعتی راکد در اصفهان به چرخه تولید بازگشت

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: طی یک سال اخیر ۴۲۳ واحد صنعتی راکد در استان اصفهان به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش ضربان خبر، امیررضا نقش صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای آغاز فعالیت در استانداری اصفهان تلاش کردیم از ظرفیت‌های قانونی که در اختیار مدیریت استان است بیشترین استفاده را ببریم تا مشکلات حوزه اقتصادی و تولیدی استان در برنامه‌ریزی کوتاه، میان و بلند مدت به حداقل برسد.

وی با اشاره به نهضت احیای واحدهای تولیدی راکد یا غیرفعال در استان افزود: برگزاری مستمر و مؤثر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یکی از ظرفیت‌های قانونی استان است که تلاش کردیم در جلسات این ستاد گره از مشکلات فعالان اقتصادی استان باز شود.

نقش با اشاره به ارائه گزارش وزیر کشور به ریاست جمهوری در خصوص عملکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها، گفت: یک‌هزار و ۱۴ واحد تولیدی راکد و غیرفعال در استان اصفهان گزارش شده بود که در سال ۱۴۰۱ با احیای ۴۲۳ واحد تولیدی، رتبه نخست کشور در این بخش به استان اصفهان اختصاص یافت.

رتبه نخست اصفهان در تعداد واحدهای تولیدی افزایش ظرفیت یافته

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان بیان کرد: همچنین براساس این گزارش رتبه نخست کشور در مجموع افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی با یکهزار و ۴۷۲ واحد تولیدی به استان اصفهان اختصاص یافته است.

وی خاطرنشان کرد: این واحدهای تولیدی کمتر از ظرفیت اسمی فعال بودند و با حمایت کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، ارتقا ظرفیت یافته‌اند.

رتبه دوم اصفهان در بهره‌برداری از طرح‌های سرمایه‌گذاری از طریق حمایت کارگروه تسهیل

نقش متذکر شد: در بخش بهره‌برداری از طرح‌های سرمایه‌گذاری شده از طریق حمایت کارگروه ستاد تسهیل نیز با بهره‌برداری از ۸۴۴ واحد، رتبه دوم کشور به استان اصفهان اختصاص یافته است.

به گفته وی واحدهای تولیدی فوق شامل صنعت، معدن، کشاورزی، صنوف تولیدی و طیف گسترده‌ای از واحدهای تولیدی را شامل می‌شود.

مارا دنبال کنید :