فوری؛ مهلت پایانی ثبت نام خودروهای وارداتی ۲۰۲۳ + لینک (کیا، هیوندای، بستیون، تویوتا و…)

مهلت ثبت نام خودروهای وارداتی ۲۰۲۳ رو به پایان است.

به گزارش ضربان خبر، اولین ثبت نام خودروهای وارداتی ۲۰۲۳ از روز سه‌شنبه آغاز شده است و به‌زودی به پایان خواهد رسید. بهمن موتور، کرمان خودرو، معین خودرو، ماموت خودرو، کرمان خودرو، ایران خودرو، سایپا  و کوشا خودرو نگین از واردکنندگان خودروهای خارجی هستند. حداکثر زمان تحویل خودروهای وارداتی ۲۰۲۳ برای قراردادهای منعقده ۳ ماه است. در ادامه اسامی، قیمت و شرایط ثبت نام ۹ خودروهای وارداتی را بخوانید.

لیست خودروهای وارداتی 2023

لیست خودروهای وارداتی ۲۰۲۳ به شرح زیر است؛

  • کیا سلتوس
  • چانگان سی اس ۵۵
  • شاین مکس
  • بستیون T۷۷
  • هیوندای اکسنت
  • جتا وی اس ۵
  • تویوتا کورولا
  • هیوندای توسان
  • هونگچی H۵

قیمت خودروهای وارداتی ثبت نامی

در جدول زیر اسامی خودروهای وارداتی ۲۰۲۳ هر شرکت و قیمت آن آمده است. قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می‌گردد. مبلغ پرداختی در این مرحله و پس از فراخوان اولیه صورت گرفته ۵۰% قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می‌گردد.

زمان تحویل خودروهای وارداتی

حداکثر زمان تحویل خودروهای وارداتی ۲۰۲۳ برای قراردادهای منعقده ۳ ماه می‌باشد لذا واردکنندگان می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد. در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نمی‌باشند.

نکته مهم درباره قیمت خودروهای وارداتی

قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.  گفتنی است؛ ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم اعلامی و مصوب توسط شورای رقابت خواهد بود.

شرایط ثبت نام خودروهای وارداتی

عدم واریز وجه حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌گردد. در این مرحله متقاضیان محترم می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفا برای ثبت نام کنندگان قبلی می‌باشد. تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.  آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مرحله قبل، اولویت اول خودروی انتخابی ایشان لحاظ شده است، امکان تغییر سفارش را ندارند. ولی آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که اولویتهای بعدی انتخابی ایشان لحاظ شده است و هنوز دعوت نامه ای از شرکت‌ها دریافت نکرده‌ و تمایل به انتخاب یکی از خودروهای فوق را دارند، می‌توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید بر اساس فهرست فوق اقدام نمایند.

سایت ثبت نام خودروهای وارداتی

سایت ثبت نام خودروهای وارداتی نشانی اینترنتی https://saleauto.ir/ است.

مهلت ثبت نام خودروهای وارداتی ۲۰۲۳

ثبت نام خودروهای وارداتی ۲۰۲۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز جمعه ۵ آبان ماه ادامه دارد. در صورت لغو سفارش قبلی، اولویت قبلی برای دریافت خودروی حذف و باید انتخاب جدید انجام شود. تا زمانی که متقاضیان عرضه‌های قبلی خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند، عرضه جدیدی برای آن خودروها برای سایر اولویت‌ها صورت نخواهد گرفت.

مارا دنبال کنید :