طرح احداث 15 هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی تصویب شد

طرح احداث 15 هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی در جلسه شورای اقتصاد در سال جاری که به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، به تصویب رسید.

به گزارش ضربان خبر، طرح احداث 15 هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی در نهمین جلسه شورای اقتصاد در سال جاری که به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، پس از بحث و بررسی و تشریح ضرورت های اجرای طرح برای تامین برق مورد نیاز کشور به تصویب رسید.

نیروگاه خورشیدی به هر نوع تاسیساتی اشاره دارد که نور خورشید را به صورت مستقیم (نیروگاه های خورشیدی فتوولتائیک) یا غیرمستقیم (نیروگاه های حرارتی خورشیدی) به برق تبدیل می کنند. نیروگاه های خورشیدی انواع مختلفی دارند و در هر کدام از آنها از تکنیک های کاملاً متفاوتی برای مهار قدرت خورشید استفاده می شود.

وظیفه اصلی یک نیروگاه خورشیدی، تامین کامل انرژی به صورت مستقل و در عین حال کاهش هزینه های برق شماست. این اصل در مورد سیستم های خورشیدی کوچک تا بزرگ با ظرفیت یک کیلووات تا چندین مگاوات صدق می کند.

طرح احداث 15 هزار مگاوات نیروگاه خورشیدی از درخواست های وزارت نیرو بود که در جلسه جلسه شورای اقتصاد به تصویب رسید.

استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) برای تجهیز آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تهران از دیگر مصوبات این جلسه بود که پس ارائه گزارش دستگاه مربوطه به تصویب رسید.

 

مارا دنبال کنید :