صدور بیش از هزار پروانه ساختمانی با سامانه اصنو

مدیر پروژه شهرسازی الکترونیک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان از صدور بیش از هزار پروانه ساختمانی با سامانه اصنو خبر داد.

به گزارش ضربان خبر به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، امید علی‌اصغری، مدیر پروژه شهرسازی الکترونیک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان اظهار داشت: کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی، غیرحضوری شدن فرایند صدور پروانه، حذف امضاهای طلایی، شفافیت در هزینه‌های پرداختی و پرداخت الکترونیک هزینه‌های پروانه ساختمان از اهداف طرح شهرسازی الکترونیک است.

وی با اشاره به آمار صدور پروانه ساختمانی در مناطق پانزده‌گانه شهرداری اصفهان افزود: در سامانه سرا ۸، تعداد ۴۹۴ و در سامانه اصنو تعداد ۱۹۲۹ پروانه ساختمانی صادر شده است.

علی‌اصغری با بیان اینکه آمار نقل و انتقال دفاتر پیشخوان شامل استعلامات ثبت شده به تعداد ۲۱ هزار و ۲۴۹ و استعلامات صادر شده ۱۶ هزار و ۷۹۷ است، گفت: آمار پشتیبانی فنی شهروندان در سامانه اصنو ۳ هزار نفر، اخبار درج شده در رسانه‌های ویژه این سامانه ۲۲ خبر و آمار پاسخگویی برخط ۶۱۲۲ مورد بوده است.

مدیر پروژه شهرسازی الکترونیک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری جلسات فنی و تخصصی در این خصوص بیان کرد: این جلسات شامل حضور در جلسات کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر، برگزاری هشت جلسه کمیته اجرایی شهرسازی الکترونیک، ۱۶ جلسه حذف فیزیک پرونده در مناطق پانزده‌گانه و ستاد، ۱۰ جلسه پیرامون موضوعات سازمان آتش‌نشانی و ۱۲ جلسه هماهنگی با اداره درآمد شهرداری است.

وی خاطرنشان کرد: در برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه کاربران در مناطق پانزده‌گانه، حذف فیزیکی پروانه‌ها، آموزش گام به گام کاربران آتش‌نشانی، آموزش کارشناسان بازدید دفاتر پیشخوان، پیش‌نویس، اسکن و بایگانی و آموزش نیروهای جدید دفاتر پیشخوان انجام شده است.

علی‌اصغری با اشاره به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: در این خصوص سناریونویسی فرمول‌های درآمد، هماهنگی آموزش و اجرای بند «ت» تبصره ۶ قانون در سامانه اصفهان من، اجرای فاز دوم و ‌سرویس نظام مهندسی ساختمان و برگزاری جلسات فنی سامانه پیمانه-سیگما، خرید سامانه میزیتو برای مدیریت گردش کار و پیاده‌سازی فرمول درآمد و عوارض نوسازی انجام شده است.

مدیر پروژه شهرسازی الکترونیک معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان از ارتباط با سایر ادارات مرتبط با سامانه اصنو خبر داد و تصریح کرد: این سازمان‌ها شامل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان، شرکت پست برای ایجاد کدپستی در واحدهای آپارتمانی، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای بافت تاریخی، سازمان تنظیم مقررات رادیویی و پلیس فتای این استان است.

 

مارا دنبال کنید :