شاخص بورس صعود کرد

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه، ۳۰ مرداد) با ۲ هزار و ۴۱۱ واحد افزایش، در ارتفاع یک میلیون و ۹۵۶ هزار واحد ایستاد و پس از چند روز روند نزولی، مثبت شد.

  بزرگنمايي:  

به گزارش ضربان خبر، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه، ۳۰ مرداد) با ۲ هزار و ۴۱۱ واحد افزایش، در ارتفاع یک میلیون و ۹۵۶ هزار واحد ایستاد و پس از چند روز روند نزولی، مثبت شد.

شاخص هم‌وزن با ۶۳۹ واحد افزایش به ۶۷۴ هزار و ۲۱۹ واحد و شاخص قیمت با ۳۶۴ واحد رشد به ۳۸۳ هزار و ۵۸۸ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از چهار میلیارد و ۷۸۶ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۳ هزار و ۲۵۹ میلیارد ریال معامله شد.

پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۱۴ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۴۱۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۳۶۷ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۲۶۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۲۶ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۱۷۷ واحد و بیمه البرز (البرز) با ۱۷۷ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل؛ صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۳۸ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۱۱۹ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۸۲ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۵۶ واحد، سیمان خزر (سخزر) با ۵۶ واحد و فولاد خراسان (فخاس) با ۴۵ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، کشت و صنعت پیاذر (غاذر)، گروه مالی شهر (شهر)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران خودرو (خودرو)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، سیمان اصفهان (سصفها) و زامیاد (خزامیا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۲۰ میلیون و ۱۰۴ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۷۹۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز در امروز بیش از ۳۹ واحد افزایش داشت و به ۲۵ هزار و ۵۲ واحد رسید. در این بازار بیش از پنج میلیارد و ۹۰۴ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، صنعتی مینو (غصینو)، پلیمر آریاساسول (آریا)، پویا زرکان آق دره (فزر)، صنایع مادیران (مادیرا)، مولد نیروگاهی تجارت فارس (بمولد)، صنایع فروآلیاژ ایران (فروژ)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، بهمن دیزل (خدیزل) و قاسم ایران (قاسم) با تأثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند.

همچنین ایران خودرو دیزل (خاور)، مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، بانک دی (دی)، توکاریل (توریل)، سیمان لار سبزوار (سبزوا) و پتروشیمی تندگویان (شگویا) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

مارا دنبال کنید :