روزهای تاریک طلای سیاه / نفت باز هم ارزان شد

طلای سیاه

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۹ سنت معادل ۰.۳۹ درصد کاهش به ۷۳ دلار و ۸۵ سنت رسید.

به گزارش ضربان خبر، نفت یک کاهش قیمت هفتگی را در روز جمعه ثبت کرد. تاجران نگرانند افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی تقاضا را علی‌رغم کاهش عرضه پایین بیاورد. ذخایر نفت خام آمریکا هم کاهش یافته است.

به گزارش ضربان خبر به نقل از تسنیم، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۹ سنت معادل ۰.۳۹ درصد کاهش به ۷۳ دلار و ۸۵ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۳۵ سنت معادل ۰.۵۰ درصد کاهش ۶۹ دلار و ۱۶ سنت معامله می‌شود.

 قیمت نفت برنت در روز پنجشنبه و پس‌از این‌که بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را بیشتر از حد انتظار بالا برد، حدود ۳ دلار در هر بشکه کاهش یافت. بانک‌های مرکزی نروژ و سوئیس هم نرخ بهره را افزایش داده‌اند.

 قیمت هر دوی این شاخص‌های نفتی بیش‌از ۳.۵ درصد طی یک هفته گذشته کاهش یافته است.

 احتمال دارد نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا هم افزایش یابد. مری دالی، رئیس فدرال رزرو سان‌فرانسیسکو اعلام کرد بانک مرکزی دو بار دیگر در سال جاری میلادی نرخ بهره را افزایش می‌دهد.

 بالا رفتن نرخ بهره هزینه وام‌گیری را برای کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان افزایش داده و می‌تواند باعث کند شدن روند رشد اقتصاد و کاهش تقاضا برای نفت شود.

 ریسک‌گریزی در میان سرمایه‌گذاران ارزش دلار آمریکا را هم بالا برده که قیمت نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

 شاخص‌های اصلی وال‌استریت سقوط کرده‌اند و قیمت طلا در آستانه بزرگ‌ترین کاهش هفتگی از اوایل فوریه قرار دارد.

 رشد کم‌تر از حد انتظار مصرف و تولید و اطلاعات بازار کالا در چین باعث شده بهبود اقتصاد این کشور طی چند ماه گذشته آهسته‌تر از حد انتظار پیش رود.

 درواقع نگرانی درمورد رکود و تقاضا از نشانه‌های کمبود عرضه پیشی گرفته است.

 شرکت‌های انرژی آمریکا در این هفته تعداد چاه‌های فعال نفت خود را برای هشتمین هفته پیاپی پایین آوردند. تعداد چاه‌های نفت آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده است ۶ حلقه در این هفته کاهش یافته و به ۵۴۶ رسیده است، یعنی پایین‌ترین تعداد از آوریل ۲۰۲۲.

مارا دنبال کنید :