در سال گذشته محقق شد: ارزش ذخایر ۶ ماده معدنی به بیش ۱۵ میلیارد دلار رسید

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صمت ارزش ذخایر برجا و قطعی شده ۶ ماده معدنی را قریب ۱۰ میلیارد دلار عنوان کرد.

به گزارش ضربان خبر، مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صمت ارزش ذخایر برجا و قطعی شده 6 ماده معدنی را قریب 10 میلیارد دلار عنوان کرد.

ابراهیم‌علی مولابیگی با بیان اینکه مواد معدنی کشف شده در مناطق مختلف شامل سنگ آهن، سرب و روی، طلا، مس، آنتیموآن و زغال سنگ می باشد افزود: در سال گذشته بیش از یک میلیارد و 580 میلیون تن ذخیره قطعی در کشور کشف و توسط کمیسیون گواهی کشف تایید شده که این میزان به غیر از میزان ذخایر معدنی کشف شده ای می باشد که با بررسی و تایید ادارات کل استان ها صادر گردیده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته 70 گزارش پایان عملیات اکتشاف توسط کمیسیون گواهی کشف بررسی شده است افزود: این میزان ذخایر مکشوفه حدود 100 میلیون تن کانسنگ آهن، حدود 79 میلیون تن کانسنگ طلا  و حدود یک میلیارد و 328 میلیون تن کانسنگ مس را شامل می شود.

وی ادامه داد: ارزش ذخایر طلای محتوی در سال گذشته به بیش از 355 میلیون دلار، مس محتوی به بیش از 8 میلیارد دلار و آنتیموآن محتوی به بیش از 72 هزار دلار رسید.

مدیرکل دفتر امور اکتشاف ارزش کانسنگ آهن را بیش از 598 میلیون دلار عنوان کرد و افزود: در سال گذشته ارزش کانسنگ زغالسنگ به بیش از 6 میلیون دلار و ارزش کانسنگ سرب و روی به بیش از 210 میلیون دلار رسید.

وی در پایان گفت: این میزان ذخیره مکشوفه متعلق به استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان، خراسان رضوی و جنوبی، یزد، اصفهان، مرکزی، آذربایجان شرقی و سمنان می باشد.

 

مارا دنبال کنید :