تعطیلی ۳۹۳ کارگاه ساختمانی متخلف در اصفهان

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان از تعطیلی ۳۹۳ کارگاه ساختمانی متخلف در پنج ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش ضربان خبر به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، روح‌الله ابوطالبی مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان اظهار داشت: در پنج ماه نخست سال جاری ۱۰ هزار ۱۰۵ مورد تذکر و ۲ هزار و ۶۵۶ اخطار برای رفع و پیشگیری از تخلف سد معبر صادر شده و تخلف ۹ هزار و ۶۵۵ متصدی صنفی رفع شده است.

وی افزود: همچنین ۲ هزار و ۱۴۰ اخطاریه با موضوع جلوگیری از نصب تابلوهای غیرمجاز صادر و ۸۶۳ مورد نیز رفع تخلف شده است.

ابوطالبی با بیان اینکه در بازه زمانی مذکور برای جمع‌آوری خودروهای فرسوده رهاشده در معابر شهر ۳۵۴ اخطاریه صادر و ۱۳۲ دستگاه از این خودروها جمع‌آوری شده است، گفت: در این مدت ۸۲۸ دست‌فروش و ۹۳۷ نفر متکدی نیز ساماندهی شدند.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: در بخش کنترل ساختمان و جلوگیری از ادامه فعالیت و تعطیلی کارگاه‌های ساختمانی متخلف یا بدون مجوز و پروانه از ۱۳۶ مورد احداث زمین بایر جلوگیری شده است.

وی اضافه کرد: در این مدت از افزایش طبقات ۳۰۸ ساختمان، تعمیرات داخلی غیرمجاز یک هزار و ۶۴۱ ساختمان، تبدیل وضعیت ۳۸۶ ساختمان و فعالیت ۶ هزار و ۶۱۵ کارگاه ساختمانی متخلف نیز جلوگیری شده است.

ابوطالبی گفت: در ۵ ماه نخست امسال در راستای اجرای بند ۲۰ قانون شهرداری‌ها مبنی بر رفع مزاحمت کارگاه‌های صنفی مزاحم از طریق اجرای تمهیدات و تعطیلی، ۱۲۶ رأی قضائی و بر اساس بند ۱۴ قانون شهرداری‌ها مبنی بر رفع خطر از بناهای حادثه‌آفرین، چاله‌ها و اشیای مشرف بر معابر عمومی نیز ۳۳۶ رأی اجرا شده است.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در راستای اجرای ماده ۱۱۰ قانون شهرداری‌ها، ۵۰۲ رأی در این کلان‌شهر اجرا شده است، خاطرنشان کرد: در بخش کنترل دفع ضایعات ساختمانی در سطح شهر همچون تعطیلی کارگاه‌های ایجادکننده سد معبر و پیشگیری از تخلیه مصالح و نخاله در معابر عمومی ۳ هزار و ۸۳۹ اخطار صادر و ۳۹۳ کارگاه ساختمانی متخلف نیز تعطیل شده است.

 

مارا دنبال کنید :