تبعیت متا از خواسته دولت استرالیا برای برچسب‌گذاری حساب‌های دولتی

متا اعلام کرد به خواسته دولت استرالیا، حساب‌های وابسته به دولت را برچسب‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش ضربان خبر به نقل از رویترز، یک مدیر اجرایی متا روز سه شنبه گفت که این شرکت به عنوان صاحب فیسبوک و اینستاگرام، قصد دارد حساب های وابسته به دولت را در پلتفرم جدید خود (تردز ) برچسب گذاری کند.

جاش ماچین، رئیس سیاست عمومی متا در استرالیا گفت: «زمینه‌هایی مانند برچسب‌ برای رسانه‌های وابسته به دولت و بررسی حقایق، حوزه‌هایی هستند که ما در آن‌ها ارزش زیادی می‌بینیم و آرزوی ما این است که استعلام آن را به سرعت ایجاد کنیم.»

خبر برچسب زدن متا به این رسانه ها کمتر از 1هفته پس از راه‌اندازی تردز منتشر شده است. این پلتفرم شبیه به توئیتر است اما پلتفرم پر سر و صدای ایلان ماسک از زمان خصوصی شدن در سال گذشته برچسب‌ها را از حساب‌های وابسته به دولت حذف کرد.

ماچین در پاسخ به این سوال که آیا شبکه تلویزیونی دولتی روسیه راشاتودی یا خبرگزاری شین هوا چین، بر این اساس در تردز برچسب گذاری می شود، گفت: «این آرزوی ماست.»

پلتفرم‌های فیس‌بوک و اینستاگرام متا در حال حاضر دارای برچسب‌هایی در حساب‌های راشاتودی و شین هوا هستند. اما در تردز اینگونه نیستند.

متا اعلام کرده در مورد اعطای اختیارات رگولاتوری به اداره ارتباطات و رسانه استرالیا و جریمه شرکت های رسانه های اجتماعی به دلیل امکان انتشار اطلاعات نادرست نگران است.

مارا دنبال کنید :