بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات نیمه ساخته مسی خاورمیانه در راه تکمیل زنجیره تولید

به گزارش ضربان خبر، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر از زیرمجموعه های هلدینگ سرمایه گذاری صدر تامین(تاصیکو) گفت: مهم‌ترین چشم‌انداز مس باهنر این است که با ورود به بخش معدن، بتواند کاتد مورد نیاز مجموعه را تامین کند و حاشیه سود مطمئنی برای سهام‌داران رقم زند؛ اگرچه سرمایه‌گذاری در معدن به سرمایه کلان نیاز دارد و زمان‌بر است اما شرکت پیگیر است تا از طریق مزایده، معدنی را که بتواند حداقل ۳۰ تا۴۰ درصد خوراک کارخانه را تامین کند، در اختیار بگیرد.
مجید ضیائی عنوان کرد: مس باهنر با برخورداری از سبد متنوعی از محصولات، درسال ۱۴۰۱ عملکرد درخشانی در حوزه فروش و افزایش درآمد داشته است؛ به طوری که ارزش ریالی محصولات آن با رشد ۳۷ درصدی نسبت به سال قبل از آن، به ۷۶ هزار و ۴۰۹ میلیارد ریال رسیده است.
وی فعالیت شرکت در سی و چهارمین سال آغاز به‌کار خود را با وجود شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و نوسانات قیمت جهانی محصولات مسی پر افتخار و پرثمر دانست و افزود: از جمله مهم‌ترین دستاوردهای این شرکت در حوزه فروش در این سال، درآمد ۷۶ هزار و ۴۰۹ میلیارد ریالی است که با رشد ۳۷ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ همراه بوده است. این امر موجب محقق شدن سود عملیاتی بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریالی در سال ۱۴۰۱ و رشد ۳۰ درصدی نسبت به سال قبل از آن شد.
ضیائی، افزایش فروش محصولات شرکت را از پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، به هفت هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان یادآور شد و گفت: مس باهنر با برخورداری از متنوع‌ترین سبد محصولات، با فروش ۳۳ هزار و ۲۲ تن، رتبه نخست بازارهای داخلی را نیز به خود اختصاص داده است.

وی تاکید کرد: سود خالص به دست آمده از فروش محصولات این شرکت با رشد ۱۴ درصدی همراه بوده و سود عملیاتی در ۱۲ ماهه ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل از آن، ۳۰ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر در ادامه با ارائه توضیحاتی در مورد پتانسیل بازارهای همسایه، برنامه‌های دیگر شرکت را در این حوزه تشریح کرد و یادآور شد: مس باهنر در نظر دارد با مدیریت کاهش ضایعات، افزایش بهره‌وری تولید و مصرف بهینه انرژی، بهای تمام شده محصولات را به بهترین سطح برساند و به دنبال آن حاشیه سود محصولات را نیز افزایش دهد.

مارا دنبال کنید :