بازتاب گسترده خبر جعلی استعفای رییس SEC؛ شایعه استعفای رییس SEC توسط هوش مصنوعی!

شایعات نادرست دوباره در مورد استعفای گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده منتشر شده است. این بار به نظر می‌رسد که هوش مصنوعی نقش مهمی را در پخش این شایعه ایفا کرده است.

در ۱ ژوئیه، یک خبر در وب سایتی به نام thecryptoalert.com ظاهر شد که در آن ادعا می‌کرد که گری گنسلر، رییس SEC، به نقل از یک مقام ناشناس، استعفای خود را پس از تحقیقات داخلی ارائه کرده است.

با این حال، مشخص شد که متن مقاله امتیاز بالایی در ZeroGPT AI-detector کسب کرده است، امتیاز این مقاله ۹۶.۸درصد بود که نشان دهنده درجه بالایی از تولید متن با هوش مصنوعی است.

به نظر می‌رسد این وب سایت نیز بسیار جدید است و در مجموع تنها ‍۱۷ پست دارد که اولین آن در ۲۲ ژوئن ظاهر می‌شود. اکثر این مقالات همچنین به نظر می‌رسد که از هوش مصنوعی استفاده زیادی می‌کنند، به طوری که همه مقالات با ZeroGPT حدود ۷۰درصد امتیاز گرفتند.

(ردیاب هوش مصنوعی ZeroGPT دریافت که ۹۶.۸ درصد از متن گزارش استعفای گری گنسلر توسط هوش مصنوعی تولید شده است)

علاوه بر این که بخش عمده‌ای از متن توسط هوش مصنوعی تولید شده است، جستجو در آرشیو اینترنتی Wayback Machine نشان داد که مالکیت دامنه وب سایت thecryptoalert.com  در ساعت 4:30 بعدازظهر در 24 ژوئن به روز شد.

با وجود این، تعدادی از حساب‌ها این محتوا را در توییتر بازنشر کردند. پربازدیدترین پست مربوط به این موضوع مربوط به حساب کاربری به نام @whalechart است که در زمان انتشار ۱.۴ میلیون بازدید داشته است.

چارلز گاسپارینو، گزارشگر شبکه فاکس بیزینس، در یک توییت در تاریخ ۳ ژوئیه تأیید کرد که گری گنسلر پس از شنیدن این گزارش‌ها از کمیسیون SEC، استعفا نمی‌دهد.

این اولین بار نیست که شایعات استعفای گنسلر به گوش می‌رسد. در ۲۰ آوریل، ادعاهایی مبنی بر اینکه گنسلر در حال آماده شدن برای اخراج است توسط منابع مشکوک منتشر شد.

در ۱۲ ژوئن، قانون‌گذاران ایالات متحده لایحه جدیدی به نام قانون تثبیت SEC  را به مجلس نمایندگان ارائه کردند. یکی از مفاد اصلی آن به دنبال برکناری گنسلر بود و او را “رئیس ظالم” می‌نامید.

مارا دنبال کنید :