بازار بلاتکلیف چین در آستانه تعطیلات

بر اساس آخرین نظرسنجی مای استیل، اگرچه بسیاری از کاربران فولاد چینی علاقه زیادی به تکمیل موجودی فولاد ساختمانی خود قبل از تعطیلات روز کارگر در کشور در ۱۵ مه نشان می‌دهند، تعداد زیادی از آنها قصد دارند خرید خود را به تاخیر بیندازند.

به گزارش ضربان خبربر اساس آخرین نظرسنجی مای استیل، اگرچه بسیاری از کاربران فولاد چینی علاقه زیادی به تکمیل موجودی فولاد ساختمانی خود قبل از تعطیلات روز کارگر در کشور در 15 مه نشان می‌دهند، تعداد زیادی از آنها قصد دارند خرید خود را به تاخیر بیندازند.

در تعطیلات پنج روزه، بسیاری از تاجران فولاد بازار را برای استراحت ترک خواهند کرد و خدمات لجستیکی تا حدودی مختل خواهد شد، بنابراین پیمانکاران ساختمانی که قصد دارند برای مدتی یا تمام مدت تعطیلات به فعالیت خود ادامه دهند، باید ذخایر فولاد ساختمانی خود را دوباره پر کنند.

از میان 28 شرکت زیرساختی و 12 شرکت املاک و مستغلات در سراسر چین که مای استیل تا 25 آوریل نمونه برداری کرد، حدود 26 یا 65 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که ابتکار عمل را برای ذخیره سازی فولاد ساختمانی انجام می دهند، در حالی که 14 یا 35 درصد پاسخ دادند که در حال حاضر  تمایلی برای انجام این کار ندارند.

از یک طرف، اکثر کاربران نهایی گفتند که در حال حاضر سطوح نسبتاً پایینی از ذخایر فولاد ساختمانی را در اختیار دارند، و این امر باعث شد که برخی به فکر انباشت بیشتر قبل از تعطیلات باشند.

به عنوان مثال، 38 یا 95 درصد از کاربران نمونه پاسخ دادند که در مقایسه با سال گذشته، موجودی آنها اکنون در سطح پایینی قرار دارد.

یک تحلیلگر بازار مستقر در شانگهای پیشنهاد کرد که این می تواند با این واقعیت توضیح داده شود که اشتهای شرکت های ساختمانی برای فولاد ساختمانی در طول سه ماهه ژانویه تا مارس محدود شده بود، که عمدتاً به دلیل کمبود بودجه و به طور کلی پیشرفت کند پروژه های ساختمانی بود.

اما از سوی دیگر، با توجه به اینکه فشارهای مالی به این زودی ها به طور قابل توجهی بهبود نخواهد یافت، آن دسته از کاربران نهایی که برنامه های تکمیلی دارند، تصمیم به تاخیر در خرید خود می گیرند و احتمالا تناژ خرید خود را کاهش خواهند داد.

 

مارا دنبال کنید :