الهیان: در جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب برای مشکلات اقتصادی برنامه داریم

دبیرکل جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب اسلامی با بیان اینکه باید سربازان اقتصادی برای آینده کشور تربیت کنیم، گفت: ما برای مشکلات کشور در حوزه اقتصادی در جمعیت اعتلا برنامه ریزی کرده‌ایم و به زودی برنامه خود را ارائه خواهیم داد.

به گزارش ضربان خبر، زهره الهیان دبیرکل جمعیت اعتلای نهادهای مردمی انقلاب اسلامی در پنجمین جلسه شورای مرکزی این جمعیت با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته از بدو تأسیس تا امروز، گفت: فعالیت‌های خوبی تا به امروز توسط کمیته‌های مختلف جمعیت اعتلا صورت گرفته که امیدواریم این فعالیت‌ها هر چه زودتر به نتیجه برسد.

وی افزود: ما در جمعیت اعتلاء یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی را که با دوستان به توافق رسیدیم و در این جلسات هم بحثش را داشتیم، کار در حوزه آموزش است. ما باید در تنظیم مباحث کلیدی که نیاز به تربیت کادر برای آینده کشور داریم، آموزش‌ها را از الان شروع کنیم.

الهیان خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که جلسه قبل درباره آن صحبت شد، مدیریت آینده کشور در حوزه اقتصادی است، که ما برای این موضوع در جمعیت اعتلا برنامه ریزی کرده‌ایم و به زودی برنامه خود را ارائه خواهیم داد و ما باید سربازان اقتصادی برای آینده کشور تربیت کنیم.

وی افزود: بحث حکمرانی الکترونیک و حکمرانی هوشمند هم یکی از مباحث مهمی است که باید برای آن برنامه ریزی کنیم آن هم در زمانی که مقام معظم رهبری تاکید دارند به بحث هوش مصنوعی و تحولاتی که در دنیا هست و ما نباید عقب بمانیم و از حکمرانی سنتی به سمت مدل‌های نوین حکمرانی برویم.

وی در ادامه گفت: یکی از دوستان گفتند که ما از صداوسیما در برنامه‌هایمان کمک بگیریم، به نظر بنده هم این موضوع نکته مهمی است، ما می‌توانیم در موضوعاتی مثل حکمرانی مردم پایه یا رویکرد مردمی در دولت و رویکرد مجلس به مردم از رسانه ملی کمک بگیریم و بتوانیم برای مردم این موضوع را به خوبی تشریح کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر بنده بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری باید نگاه و گفتمان رسانه ای را بیشتر تقویت کنیم و پررنگ کنیم.

در ادامه این جلسه فاطمه محمد بیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدا باید بگویم جمعیت اعتلا نقش مهمی به عهده دارد. چرا که می‌خواهد یک خاستگاه جدید و یک زیست بوم جدید برای استفاده از ظرفیت‌های مردمی و برای انقلابی که پایه آن مردم سالاری دینی است طراحی کند.

وی افزود: حتی ما چهارم خرداد ماه که محضر آقا رفتیم آقا تقریباً ۲۰ عنوان از مجلس تعریف کردند که از این ۲۰ عنوان ۶ عنوانش مربوط به مردم بود، فرمودند شما پای حرف مردم نشستید، با مردم متواضعانه رفتار کردید، برای مردم مسائل و مشکلاتشان را شناسایی کردید، برای مشکلات مردم راه حل پیدا کردید و برای آنها قانون گذاری کردید.

محمد بیگی خاطرنشان کرد: به عنوان رهبر عزیز انقلاب، ایشان اگر به مجلس می‌گویند مجلس انقلابی معیار شان مدل ارتباط این مجلس با مردم است یعنی بعد از آن حق اللهی معیار ایشان بحث ارتباط با مردم است.

وی افزود: بنده من فکر می‌کنم جمعیت اعتلا با هدفی که دارد برای همبستگی و همدلی نهادهای مردمی مسیر خوبی شروع کرده و نکته دیگر تغییر و شیفت پارادایم جهانی از سیاست گرایی و سیاسی بازی‌ها و دنیای سیاسی به دنیای اجتماعی است و ما امروز در یک کوچ حرکت‌های جوامع به سمت حرکت‌های اجتماعی هستیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: بسیاری از حکمرانان امروز اگر در عرصه اجتماعی موفق باشند، می‌توانند حکمرانی سیاسی را به دست بگیرند. در کشور خودمان هم حرکت‌های اخیر عمدتاً حرکت‌ها و جنبش‌های اجتماعی است. بنابراین ما باید بتوانیم این نهادهایی که برخاسته از شبکه‌های مردمی است را کنار هم جمع کنیم.

وی افزود: ما باید ظرفیت نهادهای مردمی را برای شناسایی نخبگانی استفاده کنیم مثل همین جمع که در استان‌ها و در شهرستان های مختلف کشور شکل خواهد گرفت برای اینکه بتوانیم برای آینده تمدن سازی نوین انقلاب اسلامی یار وفادار و نیروی مقتدر و متخصص تربیت کنیم.

محمد بیگی گفت: ما کسانی را که می‌توانند در میان مردم حضور پیدا کنند و این حضور را به شکل تخصصی تبدیل به یک شبکه اجتماعی بکنند و این شبکه اجتماعی را راهبری کند و بتوانند در خدمت آرمان‌های امامین انقلاب قرار بدهند شاید بگویم کم داریم یا اگر کم نداریم، آنها را نشناختیم . پس این جمعیب باید در شناسایی، توانمند کردن و مهارت پرور کردن و مهارت پروری این جمع نخبگانی در سراسر کشور خوب عمل کنیم .

محمد بیگی در ادامه گفت: در بحث کمیته جمعیت و خانواده هم به این نتیجه رسیدیم و قرار شد که نظام مسائل و مشکلات کشور با حفظ اولویت در حوزه جمعیت و حمایت از خانواده ترسیم شود.

وی در ادامه گفت: بحث مطالبات و مطالبه گری در موضوع جمعیت جزء برنامه‌های ما خواهد بود و همچنین بحث اجرای برنامه‌های مشارکتی، حمایت، هدایت و پشتیبانی از سازمان مردم نهاد عرصه جمعیت هم جزء برنامه‌های ما قرار گرفت.

مارا دنبال کنید :