افزایش مبادلات تجاری با همکاری با کشورهای عضو اکو

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، گفت: به جهت افزایش مبادلات تجاری بین کشورهای عضو اکو پیگیر‌های متعددی صورت گرفته و امیدواریم همکاری با کشورهای عضو اکو بتواند باعث افزایش مبادلات تجاری شود.

اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، در خصوص حضور وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو در ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی است که اکو را پایه‌ریزی کرد و هم اکنون ۱۰ کشور، عضو این سازمان هستند.

نائب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: همکاری با کشورهای عضو اکو می‌تواند باعث افزایش مبادلات تجاری و صادرات شود و در این زمینه، پیگیری‌های متعددی در جهت افزایش مبادلات تجاری با کشورهای عضو اکو انجام شده است.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، افزود: امیدواریم که این سازمان، آن پویایی و تحرک لازم را در جهت توسعه اقتصادی کشورها و تحقق اهداف این سازمان، داشته باشد و با همکاری اقتصادی بیشتر در بین کشورهای عضو این سازمان، بتوانیم در جهت رشد اقتصادی حرکت کنیم.

گفتنی است؛ وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان اکو از 20 تا 22 تیرماه به میزبانی ایران در تهران حضور دارند و نشست‌های دوجانبه و چند جانبه با هدف رسیدن به راه‌های توسعه همکاری‌های دو و چند جانبه بین کشورهای عضو برگزار می‌شود.

مارا دنبال کنید :