اعطای گواهینامه مراکز داده به پنج مرکز مجاز

به گزارش ضربان خبر به نقل از ایسنا: در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان سازمان فناوری اطلاعات و رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، گواهینامه مراکز داده به پنج مرکز مجاز اعطا شد. دیروز طی مراسمی که در حاشیه نمایشگاه الکامپ برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ای میان روسای سازمان فناوری اطلاعات کشور و سازمان نصر کشور امضا و اعطای گواهینامه مراکز داده به پنج مرکز مجاز انجام شد. محمد خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسم امضای تفاهم‌نامه اظهار کرد: بخشی از تفاهماتی که امروز انجام می‌شود، به سامان‌دهی بخش نرم‌افزار کشور مربوط است و ما در دولت موظف به ارائه خدمات مختلف به بخش خصوصی هستیم. یک خدمت که از سال‌های گذشته آغاز شده، روش رتبه‌بندی مراکز داده است و در حال حاضر مراکز داده به شکل زیرساختی در نظر گرفته‌ایم.

وی افزود: در بخش نرم‌افزار، قانونی داریم که برای سال ۱۳۷۹ است و در زمینه پدیدآورندگان نرم‌افزار که ۲۰ سال از آن می‌گذرد، بنابراین بازبینی آن در دستور کار قرار دارد. همچنین لازم است به دستگاه‌های دولتی که از نرم‌افزار استفاده می‌کنند، گواهی‌نامه سلامت ارائه شود و تجربه موفقی که در حوزه صدور گواهینامه رتبه‌بندی و ارزیابی برای مراکز داده داشتیم، در این بخش نیز اجرا کنیم. امیدواریم تفاهم‌نامه امروز اثربخشی گواهینامه‌های مذکور را بیشتر کند. خوانساری گفت: از زمانی که در سازمان حضور پیدا کردم، خدمت رتبه‌بندی به مراکز داده تسریع و بازبینی شد. اکنون مراکز داده را به صورت فیزیکی در نظر می‌گیریم و موضوعات مختلف مانند میزبانی داده و سرویس‌های ابری را در این بخش‌ها نداریم. این کارها را با مشارکت نظام صنفی پیش خواهیم برد.

در این مراسم همچنین حسن هاشمی، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اظهار کرد: این سازمان با ۲۱ هزار عضو در کشور و ۴۰۰ کمیته تخصصی بازوی تسهیل دولت و بخش خصوصی است. امیدواریم بتوانیم گام‌های بلندی با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ‌برداریم. وی افزود: برنامه استانداردسازی در حوزه بین‌المللی را در سازمان دنبال می‌کنیم و امیدواریم با تفاهم‌نامه‌ای که در پیش داریم کمک بزرگی به صنعت نرم‌افزار کنیم.

مارا دنبال کنید :