استیل‌مینت گزارش می‌دهد؛ روند قیمت فولاد ضدزنگ

بازار فولاد ضد زنگ هند در این هفته شاهد روند نزولی نسبت به هفته گذشته در میان کاهش قیمت مواد اولیه مانند نیکل و کاهش تقاضا بود.

به گزارش ضربان خبر، بازار فولاد ضد زنگ هند در این هفته شاهد روند نزولی نسبت به هفته گذشته در میان کاهش قیمت مواد اولیه مانند نیکل و کاهش تقاضا بود.

قیمت کویل‌های نورد گرم درجه 304 (HRC) در 207000 INR در هر تن (2487 دلار در تن) در بازار ثابت باقی ماند که گویای کاهش 1000 INR در هر تن (12 دلار در تن) است. قیمت ضایعات درجه 304 در دهلی تا حد زیادی در 126000 INR در هر تن (1514 دلار در هر تن) ثابت ماند.

جالب اینجاست که تعدادی از فعالان بازار اعلام کردند که بازار روند قابل توجهی را دنبال نمی‌کند، زیرا تقاضا در مدت مشابه سال گذشته اندکی افزایش یافته است. با این حال، خریداران همچنان به دلیل قیمت مناسب‌تر، تمایل به واردات دارند اما حجم واردات محدود است.

یک منبع معامله‌گر گفت که بازار به دلیل سقوط آتی نیکل تحت فشار است و شرکت‌کنندگان رویکرد انتظار و تماشا را اتخاذ کرده‌اند.

کارشناسان صنعت خاطرنشان می کنند که ضایعات وارداتی 316 در حال حاضر تقریباً 2780-2820 دلار در هر تن ارزش دارد، در حالی که 304 قراضه 1470-1490 دلار در هر تن CFR Mundra قیمت دارد. علاوه بر این، تولیدکنندگان عمده فولاد ضد زنگ قیمت های خود را برای فروش اکتبر اعلام کرده‌اند.

بررسی اجمالی مواد اولیه

فروکروم: قیمت‌ها بالاست و خریداران آمادگی خرید مواد را ندارند. در مقابل، مواد وارداتی در حال حاضر ارزان‌تر است، بنابراین خریداران به واردات علاقه دارند. قیمت فروکروم پرکربن هند (HC 60درصدSi:4 درصد) تا حد زیادی در 125500 INR / t exw Jajpur ثابت ماند که 1500 INR / t پایین‌تر بود.

فرومولیبدن: قیمت‌ها کاهش یافت زیرا برخی از تولیدکنندگان برای فروش مواد خود عجله داشتند زیرا درخواست‌های کمتری وجود داشت و آنها پیش‌بینی اصلاح قیمت بیشتری داشتند. طبق ارزیابی SteelMint، قیمت فرومولیبدن هند با 75000 INR در هر تن کاهش یافت و به 2,835,000 INR در هر تن exw Nagpur رسید.

کاهش نیکل LME به پایین‌ترین حد در 14 ماه اخیر: قیمت نیکل به مسیر نزولی خود ادامه داده و به پایین‌ترین حد خود در 14 ماه گذشته رسیده است. این کاهش مداوم در قیمت نیکل، کاهش قابل توجه 38 درصدی را برای سال نشان می‌دهد، که آن را به قابل توجه‌ترین کاهش در میان فلزات عمده معامله شده در بورس فلزات لندن (LME) تبدیل می‌کند. معاملات آتی نیکل سه ماهه در LME با 6.2 درصد کاهش شدید به 18675 دلار در هر تن رسید.

چشم‌انداز

منابع گفتند که بازار در واکنش به محدودیت تقاضا و کاهش معاملات آتی، برای کاهش بیشتر آماده است.

مارا دنبال کنید :