استاندار

استاندار اصفهان: امنیت غذایی در اولویت سیاست‌گذاری‌ها قرار گیرد

استاندار اصفهان گفت: جایگاه کشاورزان و محصولات آنها از بسیاری از منابع زیرزمینی همچون طلا، نفت و سایر معادن بالاتر است و باید برای امنیت غذایی و تامین آن سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش ضربان خبر، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در هفته جهاد کشاورزی و آیین افتتاح پروژه‌های این بخش اظهار داشت: یکی از مواردی که در سازمان جهاد کشاورزی باید به آن توجه شود، حفظ روحیه انقلابی و بازخوانی آن است.

وی ادامه داد: این سازمان در شاخص تعداد شهدای دفاع مقدس عملکرد خوبی داشته که نشان‌دهنده اهمیت خدمات آن‌ها است و بیش از یک‌سوم شهدای جهاد در دفاع مقدس از استان اصفهان بوده‌اند که نشان می‌دهد این سازمان در چه مسیری قدم برداشته و به کشور خدمت کرده است.

 مرتضوی بیان داشت: اهمیت سازمان جهاد کشاورزی بر هیچ‌کس پوشیده نیست، امنیت غذایی شرایطی را برای هر کشور به وجود می‌آورد که به‌واسطه نگاه متکی بر درون سرزمین بتواند در سایر حقوق خود نیز به درستی عمل کند و تحت سلطه استثمارگران قرار نگیرد.

ضرورت استقلال در برقراری امنیت غذایی

استاندار اصفهان اضافه کرد: با توجه به شرایط جمعیتی کشور و اهداف انقلاب اسلامی، باید متفاوت از سایر کشورها به امنیت غذایی توجه کنیم و جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به هدف استقرار جامعه مهدوی و متوقف کردن استثمارگران باید در حوزه امنیت غذایی استقلال داشته باشد.

وی ادامه داد: در مبانی شریعت نیز حوزه تأمین غذا و زراعت، جایگاه ویژه‌ای داشته است و براساس یکی از روایات، کشاورزان گنجینه‌های خداوند متعال روی زمین را استخراج می‌کنند جایگاه این گنجینه‌های الهی از بسیاری از منابع زیرزمینی نیز بالاتر است و طلا، نفت و سایر معادن قابل قیاس با محصولات کشاورزی نیست.

مرتضوی خاطر نشان کرد: استمرار حیات همه موجودات به تأمین غذا وابسته است و باید این حوزه را به عنوان یکی از با اهمیت‌ترین حوزه‌های برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری قرار داد.

رشد علمی جامعه کشاورزی، یکی از وظایف اصلی جهاد 

استاندار اصفهان تصریح کرد: حفظ روحیه، امروز بیش از نگاه‌های پیشین اهمیت دارد و با روحیه انقلابی، افراد به دنبال حفظ منافع مردم خواهند بود و به منافع شخصی خود اهمیت نمی‌دهند و شهدای دفاع مقدس گواهی بر وجود انسان‌های این‌چنینی است.

وی ادامه داد: حرکت رو به جلو و نگاه به آینده در جهاد کشاورزی نیز باید مورد توجه قرار گیرد، توجه به حوزه علمی و پژوهشی و استفاده از فناوری برای رشد بهره‌وری و خدمات حوزه کشاورزی اهمیت ویژه‌ای دارد.

مرتضوی گفت: ترویج و ارتباط با جامعه کشاورزی باید یکی از مسائل اصلی جهاد کشاورزی برای رشد علمی کشاورزان در حوزه‌های مختلف باشد.

مارا دنبال کنید :